PROSteaua.com
Eşti suporter adevărat al echipei din Ghencea?
Cauţi un loc unde poţi să-ţi exprimi părerea despre
echipa ta de suflet? Aici este locul ideal! Fă-ţi cont şi nu vei regreta!
Dacă ai cont pe forumul nostru', te rugăm să te loghezi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

PROSteaua.com
Eşti suporter adevărat al echipei din Ghencea?
Cauţi un loc unde poţi să-ţi exprimi părerea despre
echipa ta de suflet? Aici este locul ideal! Fă-ţi cont şi nu vei regreta!
Dacă ai cont pe forumul nostru', te rugăm să te loghezi!
PROSteaua.com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

(17.05.09) Steaua a castigat cupa...

4 participanți

In jos

(17.05.09) Steaua a castigat cupa... Empty (17.05.09) Steaua a castigat cupa...

Mesaj Scris de danyi@ Dum Mai 17, 2009 9:07 pm

Dacă la fotbal ocupă o poziţie ruşinoasă, la handbal situaţia e cu totul alta. Steaua a câştigat astăzi Cupa României, pentru a treia oara consecutiv, în dauna lui UCM Reşiţa, cu scorul 29-27 (15-15), trofeu ce îi garantează prezenţa în Cupa Cupelor sezonul viitor.
Partida a debutat echilibrat, cele două echipe fiind destul de precaute. UCM a reuşit să se detaşeze, pe fondul jocului bun al interului Butulja şi intervenţiilor portarului Damjanovici (3-6, min. 10). Steliştii s-au apropiat la 7-8 (min. 18), dar pivotul Marius Novanc a fost eliminat direct cu cartonaş roşu, pentru injurii la adresa arbitrilor Pleşa-Pripas.
Pivotul stelist a fost trimis în tribună, fiind împins de antrenorul său, Rudici, care încerca să-l calmeze cu disperare. Deşi evolua cu doar patru jucători, Steaua a reuşit să egaleze şi să preia conducerea, 10-9 (min. 21) şi 12-9 (min. 23). După alte patru minute, tabela înregistra egalitatea din nou, 12-12, steliştii plătind tribut eliminărilor numeroase. La pauză: 15-15.

Repriza secundă a fost tensionată, miza punându-şi amprenta asupra evoluţiei jucătorilor, astfel că eliminările au curs pe bandă rulantă în ambele tabere (17-17, min. 39). Jocul a avut de suferit, niciuna din echipe nereuşind să se desprindă decisiv (19-19, min. 44). Intervenţiile portarului stelist Cenuşă au dat curaj coechipierilor, care au părut să facă un prim pas important spre câştigarea trofeului în minutul 48 (23-19).
UCM a fost ţinută în "viaţă" de realizările lui Butulja, insuficiente însă pentru a obţine victoria, care a revenit formaţiei Steaua Bucureşti, aflată la a noua performanţă de acest fel în istoria clubului. Câştigarea Cupei României îi dă dreptul Stelei să joace în Cupa Cupelor, salvând sezonul intern, pe care l-a încheiat doar pe locul patru.
Marcatori Steaua - Georgescu 7, Şania 5, Cian 4, Rudici 4, Vujadinovici 3, Stavrositu 2, Novanc 2, Savenco 1, Ilieş 1; UCM Reşiţa - Butulija 8, Irimescu 4, Pîrîianu 4, Pancu 3, Rohozneanu 2, Pasici 2, Grozăvescu 1, Ciubotariu 1, Filip 1, Pârvan 1.
danyi@
danyi@
Moderator PROSteaua
Moderator PROSteaua

Numarul mesajelor : 21
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

(17.05.09) Steaua a castigat cupa... Empty Re: (17.05.09) Steaua a castigat cupa...

Mesaj Scris de Fannn Mar Mai 19, 2009 3:39 am

macar acolo sa nu ne facem de ras... ca la fotbal, anul acesta am fost varza !
Fannn
Fannn
Utilizator PROSteaua
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

(17.05.09) Steaua a castigat cupa... Empty Re: (17.05.09) Steaua a castigat cupa...

Mesaj Scris de garcea Mar Mai 19, 2009 3:45 am

eu fac pariu cu voi ca in sezonul 2009-2010 Steaua va arata altfel... vom zdrobi tot ce ne va sta in cale !

Bafta baietii... ultras
garcea
garcea
Utilizator PROSteaua
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

(17.05.09) Steaua a castigat cupa... Empty Re: (17.05.09) Steaua a castigat cupa...

Mesaj Scris de Ghionea Mar Mai 19, 2009 9:11 pm

garcea a scris:eu fac pariu cu voi ca in sezonul 2009-2010 Steaua va arata altfel... vom zdrobi tot ce ne va sta in cale !

Bafta baietii... ultras

DOAMNE AJUTA! EU IMI DORESC, SA STI... forza
Ghionea
Ghionea
Utilizator PROSteaua
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

(17.05.09) Steaua a castigat cupa... Empty Re: (17.05.09) Steaua a castigat cupa...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum