PROSteaua.com
Eşti suporter adevărat al echipei din Ghencea?
Cauţi un loc unde poţi să-ţi exprimi părerea despre
echipa ta de suflet? Aici este locul ideal! Fă-ţi cont şi nu vei regreta!
Dacă ai cont pe forumul nostru', te rugăm să te loghezi!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

PROSteaua.com
Eşti suporter adevărat al echipei din Ghencea?
Cauţi un loc unde poţi să-ţi exprimi părerea despre
echipa ta de suflet? Aici este locul ideal! Fă-ţi cont şi nu vei regreta!
Dacă ai cont pe forumul nostru', te rugăm să te loghezi!
PROSteaua.com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

(25.05.09) Fuziune intre Steaua si Urziceni !?

2 participanți

In jos

(25.05.09) Fuziune intre Steaua si Urziceni !? Empty (25.05.09) Fuziune intre Steaua si Urziceni !?

Mesaj Scris de Lucy Steaua Mar Mai 26, 2009 3:52 am

Posibilitatea ca Steaua şi Unirea Urziceni să fuzioneze are acoperire legală, în anumite condiţii. Juristul Federaţiei, Robi Urs, a explicat că acest lucru este realizabil în condiţiile în care formaţia ialomiţeană ar cesiona dreptul de participare în competiţii Stelei.

Singura condiţie ca acest lucru să se realizeze este ca niciunul dintre cluburi să nu aibă datorii către alt club sau către stat.

"Regulamentul nu vorbeşte de posibilitatea unei fuziuni, ci doar despre cesiunea drepturilor între cluburi. Dacă se găsesc două persoane juridice, una fără scop patrimonial, care este înscrisă în competiţie în Liga I, cum este Unirea Urziceni, ea poate cesiona dreptul de participare în competiţii către o societate comercială pe acţiuni. Practic, cesiunea acestui drept este posibilă. Regulamentul nu precizează cât şi cum să se plătească. Este vorba doar de o cesiune. Singura condiţie e să nu existe datorii către stat sau către alte cluburi şi să fie plătite taxele. Până pe 30 iunie se poate face o cerere către Comitetul Executiv în această privinţă. UEFA şi FIFA nu s-ar amesteca într-o asemenea acţiune de tip dâmboviţean. Eu nu cred că se poate face o asemenea fuziune, dar la noi este posibil orice", a explicat Urs la GspTV.
Lucy Steaua
Lucy Steaua
Utilizator PROSteaua
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

(25.05.09) Fuziune intre Steaua si Urziceni !? Empty Re: (25.05.09) Fuziune intre Steaua si Urziceni !?

Mesaj Scris de Anti-Becali Mier Mai 27, 2009 3:11 am

ce minte diabolica are Becali asta... orice ar face sa joace steaua in UCL si sa-i provoace un ifarct lui 'nea Borcea! steag2
intr-un fel nu e corect ca steaua sa joace (daca e sa se faca fuziunea) in UCL dar sincer mi-as dori steag
Anti-Becali
Anti-Becali
Utilizator PROSteaua
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 23/05/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum