echipa ta de suflet? Aici este locul ideal! Fă-ţi cont şi nu vei regreta!

5 participanți

(11.06.09) Steaua prinde loc de Europa League! Empty (11.06.09) Steaua prinde loc de Europa League!

Mesaj Scris de aDy^ Joi Iun 11, 2009 7:14 pm

(11.06.09) Steaua prinde loc de Europa League! Logo1s

Steaua a remizat in ultima partida a sezonului, scor 1-1, pe terenul noii campioane, Unirea Urziceni si si-a asigurat prezenta in Europa League din sezonul viitor. Bogdan Stancu a deschis scorul pentru ros-albastri in minutul 47, dupa o pasa a lui Andrei Ionescu, mijlocas care l-a deposedat la marginea careului pe Paduretu si a centrat excelent pentru varful nostru.
Egalitatea a fost restabilita de Raul Rusescu, intrat in repriza a doua, care a sutat superb din marginea careului de 16 metri si l-a lasat fara replica pe Zapata. Astfel, in urma egalului dintre Rapid si Politehnica Iasi (2-2), ros-albastrii au ramas pe locul al saselea si vor accede in turul al doilea al Europa League, care se va disputa la mijlocul lunii iulie.
Per ansamblu, partida de la Urziceni a fost una echilibrata si cu o miza foarte mare pentru ambele echipe, jucatorii ambelor echipe evitand sa-si asume riscuri foarte mari, din dorinta de a nu primi gol.
Un aspect demn de remarcat este debutul tanarului Mihai Onicas, capitanul celor de la Steaua II inlocuindu-l pe Andrei Ionescu in minutul 82 al partidei.
Din pacate, Steaua a ratat sansa victoriei, care ar fi plasat-o pe locul al cincilea la final.

Localizare : Cluj-Napoca

(11.06.09) Steaua prinde loc de Europa League! Empty Re: (11.06.09) Steaua prinde loc de Europa League!

Mesaj Scris de 1Zapata1 Vin Iun 12, 2009 5:17 pm

Ne-am calificat cu ceva emotii dar important e ca ne-am calificat!

Mesaj Scris de Golgheter Vin Iun 12, 2009 5:18 pm

Cusiguranta se va intampla acest lucru! Vom aduce in ghencea titlu numarul 24!!! campioni
Golgheter
Golgheter
Utilizator PROSteaua

Numarul mesajelor : 5

Mesaj Scris de Urasc Dinamo x( Vin Iun 12, 2009 5:20 pm

Eu nu sunt asa de optimist, dar va garantez ca vom termina pe podium! (locul: 1, 2 sau 3) pro